سوالات متداول سهام عدالت

جهت ورود به سامانه و مشاهده اطلاعات سهام، باید آزادسازی سهام عدالت خود را انجام داده باشید. مطمئن شوید در سایت Samanese.ir روش “سهامداری مستقیم” را انتخاب کرده باشید.

شماره همراهی که وارد می کنید باید همان شماره همراه تایید شده در سایت سهام عدالت و حتما به نام خودتان باشد. جهت انجام ویرایش شماره تماس می توانید از این لینک اقدام کنید. https://panel.sahamedalat.ir

همچنین برای کسب اطلاعات بیشرت در این زمینه می توانید با پشتیبان سهام عدالت در تماس باشید.

این پیغام به این علت است که به تازگی اقدام به آزاد سازی سهام عدالت خود نموده‌اید و اطلاعات شما هنوز در سامانه بارگذاری نشده است. اگر در Samanese.ir استعلام گرفتید و آزاد سازی مستقیم رو انتخاب کرده‌اید، جای نگرانی نیست و برای بررسی مجدد لطفا پس از یک تا دو هفته به سامانه سعدی مراجعه نمایید.

برای دیدن و فروش سهام عدالت افراد زیر ۱۸ سال می توان از طریق قانون ولایت اقدام کرد. اگر کسی فرزند زیر ۱۸ سال دارد و از طریق ولایت آن ها را در سجام ثبت نام کرده است، می تواند از این طریق سهام عدالت او را ببیند و حتی میتواند از طریق کارگزاری سهامش را بفروشد. افراد زیر ۱۸ سال نمی توانند سهام عدالت خود را آنلاین بفروشند. برای فروش یا باید حضوری به کارگزاری بروند و یا باید سجامی باشند.

سهامداران با تماس با مرکز اطلاع رسانی سهام عدالت با شماره ۱۵۶۹ داخلی یک و وارد کردن کد ملی می‌توانند از کارگزار ناظر خود مطلع شوند.

اگر سفارش فروش تا قبل از ساعت 14:00 در سامانه سعدی ثبت شده باشد، در روز کاری بعد سفارش توسط کارگزاری به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارائه خواهد شد. درخواست شما باید توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی تایید گردد تا به فروش برسد. طبق اعلام شرکت سپرده گذاری واریز تمام درخواست های شما طی چند مرحله تکمیل می شود و در صورت انجام هر یک از سفارشات 3 روز کاری بعد وجه آن به شماره حساب تایید شده شما در سایت سهام عدالت واریز خواهد شد.
در صورت انجام سفارش فروش، در منو سامانه سهام عدالت گزینه “لیست واریزی ها” زمان و مبالغ واریزی های شما قابل مشاهده است.

خیر؛ تمام مراحل ثبت نام و مشاهده سهام در سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام می‌شود.

پس از ثبت درخواست دریافت وجه از طریق همین سامانه؛ که مبلغ مورد نظر به شماره حساب ثبت شده شما در سامانه سهام عدالت واریز خواهد شد.

بعد از ثبت درخواست فروش در سامانه سعدی،درخواست ها باید توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی تایید گردد تا به فروش برسد. طبق اعلام شرکت سپرده گذاری واریز تمام درخواست های شما طی چند مرحله تکمیل می شود و در صورت انجام هر یک از سفارشات 3روز کاری بعد وجه آن به شماره حساب تایید شده ی شما در سایت سهام عدالت واریز خواهد شد.
در صورت انجام سفارش فروش، در منو سامانه سهام عدالت گزینه “لیست واریزی ها” زمان و مبالغ واریزی های شما قابل مشاهده است.

شما می‌توانید تمامی مراحل فروش سهام عدالت‌تان را در سامانه سعدی پیگیری و مشاهده کنید.

 

روش غیرمستقیم: در صورت انتخاب آزاد سازی به روش غیر مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت فرد، با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکتهای سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و فردی که این روش را انتخاب کرده، نمی‌تواند سهم‌های موجود در بسته سهام عدالت را به طور مستقیم و موردی به فروش برساند. در این روش سود یا زیان احتمالی به سهامدار بر اساس عملکرد شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی خواهد بود.

روش مستقیم: در صورت انتخاب آزاد سازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت به صورت مستقیم و بدون واسطه به عهده سهام‌دار در خواهد آمد. سهامدار طبق دستورالعمل‌های سازمان بورس می‌تواند بخشی از سهام عدالت یا تمام آن را به فروش برساند.

در آزادسازی مستقیم مدیریت سهام عدالت به دارندگان سهام منتقل می شود. در این حالت سهامدار می تواند پس از مرحله آزادسازی کامل، سهام خود را به فروش برساند.

اما در آزادسازی غیرمستقیم مدیریت سهام به شرکت های سرمایه گذاری استانی منتقل می شود و سهامدار امکان فروش مستقیم سهام خود را نخواهد داشت.

آزادسازی و فروش سهام به صورت آنلاین انجام می شود و نیازی به ارائه رسید یا برگه سهام نیست. با مراجعه به این لینک می توانید به طور هم‌زمان در کارگزاری فارابی و سامانه سجام ثبت نام کنید.

باید توجه داشت اینکه سرپرست خانوار یک بار وارد سامانه شده و روش مستقیم را برای خود انتخاب کند، به هیچ وجه به معنای انتخاب این روش برای بقیه اعضای خانواده نیست و برای اینکه همه افراد بتوانند روش مستقیم را برگزینند، باید مطابق با توضیح فوق عمل شود.

همه افراد می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir و ورود مشخصات هویتی خود، ضمن اطلاع از مشمول بودن یا خیر، در صورت تمایل روش مستقیم رو انتخاب نمایند. پس از انتخاب روش مستقیم لازم است که در سامانه سعدی درخواست فروش سهام خود را ثبت کنند.

مطابق با مقررات این زمان تا تاریخ 1399/3/29 (بیست و نهم خرداد ماه هزار و سیصد و نود و نه) خواهد بود. این زمان تمدید نخواهد شد و افرادی که قصد دارند شیوه غیرمستقیم را به انجام رسانند، نیازی به مراجعه به سامانه ندارند.

تنها با شماره ملی و شماره تماس خود، در کمتر از 1 دقیقه می‌توانید وارد سامانه سهام عدالت سعدی شوید و درخواست فروش خود را ثبت نمایید.
با توجه به اعلام شرایط جدید سازمان بورس، فقط کافی است وارد سامانه سعدی شوید و پس ازطی کردن مراحل که کاملاً به صورت غیرحضوری است، درخواست فروش سهام عهدالت خود را ثبت کنید.
با توجه به عدم وجود اطلاعات شفاف در این خصوص، مقرر شده سازمان بورس در روزهای آتی زمان و شرایط قطعی فروش را اعلام کند. برای آگاهی از اخبار مهم سهام عدالت می‌توانید در سامانه سعدی عضو شوید تا به موقع از اطلاعیه‌های جدید سازمان پیرامون سهام عدالت با خبر شوید. روش غیرمستقیم: در صورت انتخاب آزاد سازی به روش غیر مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت از طریق شرکتهای سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد. در این روش سهامدار امکان فروش مستقیم سهام خود را نخواهد داشت یعنی نمی‌تواند سهم‌های موجود در بسته سهام عدالت را به طور مستقیم و موردی به فروش برساند. در این روش سود یا زیان احتمالی به سهامدار بر اساس عملکرد شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی خواهد بود.

خیر؛ امکان انتقال پول حاصل از فروش سهام عدالت به گارگزاری در حال حاضر وجود ندارد.

خیر؛ برای فروش غیر حضوری می‌توانید به سامانه سعدی مراجعه نمایید.

در صورتی که درخواست فروش خود را از بانک یا سامانه های دیگر ثبت کرده باشید، امکان فروش دوباره سهام عدالت از سامانه سعدی وجود ندارد.

قیمت هر سهم بستگی به قیمت روز هر نماد دارد. برای اطلاع از استعلام قیمت و فروش سهام عدالت می توانید به سامانه سعدی مراجعه کنید.

برای استعلام تعداد و فروش سهام عدالت نیازی به دریافت کد بورسی، ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت و مراجعه حضوری به شعب کارگزاری و بانک نیست. می توانید به راحتی از طریق سامانه سعدی اقدام به فروش سهام عدالت خود نمایید.

خیر؛ در سامانه سعدی ، بدون نیاز به مراجعه حضوری به کارگزاری، ارزش روز سهام عدالت رو مشاهده کنید و برای فروش اقدام کنید.

شماره تماسی که وارد می‌کنید باید مطابق شماره تماسی باشد که هنگام آزادسازی در samanese.ir وارد کردید. اگر در آن سامانه پذیرفته شده باشد در سامانه سعدی نیز امکان ورود و اقدام به فروش را خواهید داشت.

خیر؛ در حال حاضر امکان مشاهده و فروش سهام عدالت تنها از طریق سامانه سعدی امکان پذیر است.

قیمت این سهام با توجه به نرخ روز تعیین خواهد شد و برای اطلاع از استعلام قیمت و فروش سهام عدالت می توانید به سامانه سعدی مراجعه کنید.

برای فروش سهام عدالت در سامانه سعدی این ویديو را ببینید.

در حال حاضر امکان تغییر شماره موبایل و شماره شبای بانکی فقط از طریق سامانه sahamedalat.ir امکان پذیر است.

خیر؛ اگر قبلا برای فروش سهام عدالت شما کارگزار ناظر تعیین شده باشد امکان تغییر کارگزار وجود ندارد.

لطفا جهت اطلاع از وضعیت سفارش خود ،درسامانه سعدی وارد قسمت جزئیات شوید و خود را مشاهده کنید.. وضعیت درخواست در صورت انجام هر یک از سفارشات ، ۳ روز کاری بعد وجه آن به حساب شما واریز خواهد شد.

مشرتی گرامی، شما مجاز به انتخاب تنها یک کارگزار ناظر به عنوان کارگزار فروش سهام عدالت می‌باشید و امکان تغییر آن وجود ندارد.

اطلاعات به روز رسانی شده شما از طرف سامانه ی سهام عدالت برای ما ارسال نشده است. لطفا تا پایان انجام به روز رسانی تامل فرمایید.

درحال حاضر شما سهام دار غیر مستقیم هستید که در این روش شرکت‌های سرمایه گذاری استانی مدیریت سهام را بر عهده می‌گیرند و در فواصل زمانی مشخص سود سهام را به حسابتان واریز می‌کنند.
درمورد نحوه ی واریز با پشتیبانی سهام عدالت در تماس باشید.

این موضوع جزء قوانین سهام عدالت بوده و کارگزاری دخل و تصرفی در آن ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی سهام عدالت در تماس باشید.

اگر در بین سوالات متداول سهام عدالت که در بالا دیدید جواب سوال خود را پیدا نکردید در قسمت زیر، سوال خود را بنویسید تا کارشناسان سامانه سعدی شما را راهنمایی کنند.

1 دیدگاه دربارهٔ «سوالات متداول سهام عدالت»

  1. سلام، سه ماه شد ارزش سهام رفت تا 20 میلیون و اومد پایین هنوز که هنوزه 30 درصد قبلی کامل پراخت نشده، چرا ملت رو مسخره میکنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.