فروش ۳۰ درصد سهام عدالت چگونه است؟

فروش 30 درصدی سهام عدالت چگونه است؟

با توجه به آخرین اخبار مرتبط با سهام عدالت در این روزها، و همچنین صحبت های سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، حسین فهیمی، دارندگان سهام عدالت می توانند فعلا 30 درصد سهام خود را بفروشند. در ادامه این مطلب به بررسی خبر فروش 30 درصدی سهام عدالت می پردازیم. با ما همراه باشید.

فروش سهام عدالت

فروش 30 درصدی سهام عدالت

سهامداران عدالت می توانند چه از طریق همان بانکی که در آن حساب شبا برای سهام عدالت دارند چه از طریق سامانه سعدی برای فروش سهام عدالت خود افدام کنند.

توجه داشته باشید که در حال حاضر تنها 30 درصد از سهام عدالت قابل فروش است آن هم برای کسانی که در روند آزادسازی سهام عدالت خود روش مستقیم را انتخاب کرده ­اند.

در ادامه حسین فهیمی افزود که نیازی به مراجعه حضوری نیست و با اینترنت بانک و اپلیکشین ها و یا سامانه های مورد تأیید سازمان خصوصی سازی و سازمان اوراق بهادار هم می توان نسبت به فروش سهام اقدام کرد.

همچنین سهامدارانی که با وجود اینکه شماره شبای آنها ثبت شده اما سودی دریافت نکرده اند نیز باید به همان بانک خودشان برای فروش سهام عدالت مراجعه کنند.

شما می توانید با ورود به سامانه سعدی با طی فقط چند مرحله نسبت به فروش سهام عدالت خود اقدام کنید.

فروش سهام عدالت چه مدت طول می کشد؟

روند آزاد سازی سهام عدالت به این دلیل شروع شد که هر کدام از سهامدارانی که تمایل داشتند بتوانند سهام عدالت خود را بفروشند.

اما درباره ی فروش سهام عدالت: همان طور که می دانید سهام عدالت مجموعه ای از سهم های شرکت هایی است که توسط دولت انتخاب شد تا به اقشار مورد نظر دولت داده شود.

فروش سهام عدالت هم مانند فرایند خرید و فروش در بازار بورس می ماند. کسانی که در بازار بورس تجربه دارند می دانند که خرید و فروش هر سهم دارای صف خرید و یا فروش می باشد و به میزان مشخصی از یک سهم را می توان خرید یا فروخت.

به همین دلیل روند فروش سهام عدالت نیز توسط دولت و سازمان خصوصی سازی و اوراق بهادار کنترل می شود.

شما می توانید در روش آزاد سازی مستقیم خودتان مانند اداره سهم های آزاد در بورس، سبد سهام عدالت تان را نیز کنترل کنید و برای کسانی که با این روش آشنایی ندارند یا علاقه ای به فعالیت در بازار بورس ندارند روش غیر مستقیم تعبیه شده است.

کدام بهتر است: فروش سهام عدالت یا نگهداری آن؟

با توجه به ارش بالایی که بعد از سالها متوجه سهام عدالت شد و پس از آزاد سازی آن، بسیاری فکر می کنند که فروش سهام عدالت بهترین کار است.

این تصور می تواند درست باشد و با تحلیل ساده اوضاع بورس کشور هم می توان به این نتیجه رسید. همچنین برخی از کارشناسان عقیده دارند با ذخیره و نگهداری سهام عدالت می توان در آینده به سود بهتری رسید.

به هر حال بازار بورس محل ریسک پذیری و افت و خیر است و هیچ کس نمی تواند به طور کامل رفتار آن را پیش بینی کند.

اما در حال حاضر آزاد سازی به به نظر راه معقول تری می رسد.

فروش سهام عدالت

 

 

 

2 دیدگاه دربارهٔ «فروش 30 درصدی سهام عدالت چگونه است؟»

    1. پشتیبانی سامانه سعدی

      با سلام
      امکان لغو سفارش در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان ثبت سفارش فروش در سامانه سعدی امکان پذیر است اما بعد از ۲۴ ساعت بخاطر تجمیع و ارسال درخواست‌ها به شرکت سپرده‌گذاری دیگر امکان لغو فروش ۳۰ درصد سهام عدالت وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.