سامانه سعدی چیست؟

سامانه سعدی چیست؟

بعد از اعلام موافقت مقام معظم رهبری با درخواست رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، از تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ تا تاریخ ۹ خرداد ماه به مشمولان این سهام مهلت داده شد تا نسبت به انتخاب روش مدیریت سهام خود تصمیم بگیرند که در ادامه این مهلت تا ۲۹ خرداد ماه تمدید گردید.

در این زمان کارگزاری فارابی با بیش از ۲۷ سال فعالیت درخشان در حوزه بورس و اوراق بهادار، تفکر خلاقانه‌ای را در پیش گرفت. تیم نوآور و چابک کارگزاری فارابی اقدام به طراحی و پیاده‌سازی نخستین سامانه فروش سهام عدالت با نام «سامانه سعدی» کرد و آن را در اختیار بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت قرار داد.

 

سامانه سهام عدالت سعدی چیست

سامانه سعدی که در واقع محصول کارگزاری فارابی است، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار به ارائه خدمات مورد نیاز دارندگان سهام عدالت و با هدف تسهیل فرایندهای آزادسازی تا فروش سهام عدالت راه‌اندازی شد.

مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مشاهده وضعیت سهام خود از طریق سامانه سعدی، بدون مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها و دفاتر کارگزاری‌ها، برای آزادسازی سهام‌شان به روش مستقیم یا غیرمستقیم تصمیم‌گیری کنند.

 

برای اطلاع از چگونگی انتخاب روش آزادسازی مستقیم در وب‌سایت آزادسازی سهام عدالت؛ مقاله «چگونه سهام عدالتم را آزاد کنم؟» را بخوانید.

 

آن دسته از مشمولان که در مرحله آزادسازی، روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده‌ باشند، قادر خواهند بود از طریق سامانه سعدی نسبت به فروش سهام خود نیز اقدام کنند.

سامانه سعدی اکنون پرمخاطب‌ترین سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت است که دلایل این حجم از تمایل برای استفاده از این سامانه را می‌توان در موارد زیر جستجو کرد:

  • سرعت سامانه سعدی
  • تجربه کاربری ساده و راحت
  • واریز سریعتر پول حاصل از فروش سهام عدالت نسبت به سایر روش‌ها
  • انجام تمامی مراحل فروش سهام عدالت بصورت غیرحضوری

در پایان می‌توانید با مراجعه به سامانه سعدی برای فروش سهام عدالت خود اقدام نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.